Za frontem do południowej i południowo-wschodniej części kraju napłynie ciepłe powietrze znad wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Najwyższa temperatura rzędu 5-7*C pojawi się w Bieszczadach. Po południowej części frontu występować będą umiarkowane i silne opady deszczu, natomiast po zachodniej i północnej umiarkowane i intensywne opady śniegu.
SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA OPADÓW ŚNIEGU
Początkowo (29 lutego) opady śniegu zaobserwują mieszkańcy Karkonoszy, polskich Łużyc, Dolnego Śląska i południowej części Wielkopolski. W nocy z 29 lutego na 1 marca opady przesuną się w głąb kraju nad całą Wielkopolskę, Mazowsze, Kujawy i Podlasie. 1 marca ośrodek niżowy zacznie odsuwać się nad Ukrainę, zaciągając do Polski zimne powietrze z północy. Dzięki temu opady śniegu będą możliwe również nad obszarem, gdzie wcześniej obserwowane będą opady deszczu, czyli na Górnym Śląsku, Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i ziemiach świętokrzyskich.
Spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi od 1cm w województwach: Małopolskim i Podkarpackim do aż 20-stu kilku cm w południowej Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku oraz na Łużycach.
Za sprawą temperatur bliskich wartości 0*C opadający śnieg będzie mokry. Dlatego powodować może pokładanie, a nawet łamanie się gałęzi drzew oraz zrywanie się drutów wysokiego napięcia (możliwe przerwy w dostawie prądu - głównie na Dolnym Śląsku!). Dodatkowo intensywne opady śniegu mogą powodować znaczne utrudnienia komunikacyjne, na drogach i nie tylko!
Prognoza może zostać zaktualizowana, ponieważ niże genueńskie są dosyć dynamiczne. Prawdopodobnie opady dotrą dalej na północ niż zakłada to powyższa prognoza.