Wulkan Enta znajdujący się na Sycylii jest cały czas aktywny. Pył często wydobywa się z tego wulkanu i to on powoduje powstawanie czarnego deszczu. Gdy pył z wulkanu, który unosi się w powietrzu, napotyka chmurę opadową (na Sycylii w większości przypadków napotyka chmurę Cumulonimbus co powoduje, że opady są bardzo intensywne). Para wodna znajdująca się w chmurze "oblepia" drobiny pyłu i pod swoim ciężarem spada na ziemię w postaci czarnych kropel. Jak wiadomo pył ma odcienie koloru czarnego więc gdy łączy się z wodą zabarwia ją na swój kolor (czarny). W taki sposób czasami na Sycylii zamiast zwykłego deszczu podczas burzy pada czarny deszcz. Dla ludzi zamieszkujących tamte regiony czarny deszcz nie jest niczym wyjątkowym, lecz czymś codziennym i oczywistym.
Czasami się zdarza, że pył w powietrzu jest tak gęsty, że zamiast czarnego deszczu z nieba lecą grudki popiołu, które potrafią w krótkim czasie zasypać niektóre miejscowości na Sycylii.
Czarny deszcz pojawił się również gdzie indziej niż na Sycylii, m.in. na Islandii i w Rosji. Oby dwa przypadki spowodowane były przez pył wydostający się z wulkanu, który napotkały chmurę opadową.
Jednak na Ziemi pojawiają się opady bardziej nieprawdopodobne niż czarny deszcz, m.in.
- deszcz ryb
- deszcz żab
- deszcz ptaków
- deszcz przedmiotów różnego rodzaju
- deszcz krokodyli itp.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz