Całodobowy mróz będzie obecny na krańcach południowych, południowym-wschodzie, Podlasiu oraz częściowo na wyżynach. Za dnia najzimniej będzie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w górach i częściowo w Małopolsce. Od ok. -5*C do nawet ok. -10*C.
Nad pozostałym obszarem kraju nie obędzie się bez dodatnich temperatur. Najcieplej będzie na północy i północnym-zachodzie - do +2/+4*C, ale podobnych wartości nie można wykluczyć także w centralnej Polsce.
Noc w prawie całym kraju minie z temperaturami poniżej zera. Wyjątkiem okaże się Pobrzeże wraz z północno-wschodnimi krańcami kraju, gdzie maksymalnie ujrzymy 0/+3*C. Natomiast najniższe wartości będą na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w górach do -10/-15*C!
W woj. pomorskim najcieplej będzie na Pobrzeżu, a w szczególności w okolicach Władysławowa, gdzie praktycznie przez cały dzień temperatura wyniesie od +1*C do +4*C. W Trójmieście i okolicach termometry wskażą przedział -1*C - +2*C. Na pozostałym obszarze województwa od +2*C w dzień do -2*C w nocy. Chociaż lokalnie, zwłaszcza na Kaszubach, może być chłodniej.
Nadal nie wykluczone opady marznącej mżawki czy słabego, drobnego śniegu.
Zachmurzenie zmienne, przeważnie duże i całkowite, ale mimo to w wielu miejscach pojawią się rozpogodzenia. Największe i najtrwalsze wystąpią: w pierwsze części dnia na wschodzie, południu i w centrum, w środku dnia obszar rozpogodzeń zawęzi się do południa i centrum, a popołudniu i wieczorem strefa dużej ilości pogodnego nieba zacznie przemieszczać się na zachód.
Gdzieniegdzie pojawią się mgły.
Wiatr słaby do umiarkowanego na północnym-wschodzie i południowym-zachodzie. W związku z obecnością centrum wyżu Doris nad Polską wiatr będzie zmienny. Od południowo-wschodziego na Śląsku przez południowy w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim przez południowo-zachodni i zachodni na północy i w centrum do północno-zachodniego na wschodzie. W pasie Podkarpacie - Ziemia Łódzka żaden kierunek nie będzie się wyróżniał.
Ciśnienie w południe w Gdańsku wyniesie 1032hPa, w Warszawie 1034hPa. Tendencja stabilna do powoli spadającej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz