ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!
www.facebook.com/InfoMeteoGD/ - Info Meteo GD - Trójmiasto

NASI PARTNERZY:
burzelniska.pl - Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach
gdansk.dlawas.info - Gdańsk dla Was

środa, 1 lutego 2017

Niż z południa

      Aktualnie znad Słowacji i Czech do południowej Polski wkracza zokludowany front atmosferyczny związany z niżem górnym. Centrum niżu w nocy znajdzie się nad Małopolską, rano nad Ziemią Świętokrzyską, a w ciągu dnia nad Mazowszem.

      Na froncie ulokowana jest spora strefa niosąca umiarkowane, silne i intensywne opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu.
      Podczas przechodzenia niżu temperatura powietrza będzie dość zróżnicowana. W górach, na wyżynach, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Podlasiu i północy Lubelszczyzny termometry wskażą 0/-5*C. Natomiast jutro w Kotlinach, na Podkarpaciu, południu Lubelszczyzny oraz Małopolsce w związku z napływem cieplejszego powietrza znad Bałkanów temperatura może wzrosnąć do nawet +3/+5*C.
      Wiatr nieco się nasili (w porywach do 50km/h).

PROGNOZA PRZYROSTU POKRYWY ŚNIEŻNEJ:
Obowiązuje od 18:00 01.02.2017r., do 23:00 03.02.2017r.

Omawiany niż ma charakter dynamiczny, przez co przyniesie szereg różnych zjawisk atmosferycznych na stosunkowo małym obszarze.
Opady śniegu będą miały zdecydowaną przewagę nad opadami deszczu. Deszcz i opady mieszane prognozowane są w południowo-wschodniej Polsce (na mapce: wschodni obszar objęty 1. stopniem oraz obszar niepodlegający prognozie na wschód od niego). Chwilami dość intensywny, w towarzystwie ujemnej temperatury przyczyni się do niebezpiecznej sytuacji na drogach!
Wracając do opadów śniegu, najintensywniejsze przejdą pasem Górny Śląsk - Ziemia Łódzka - środkowe Mazowsze - południowe Podlasie, gdzie może spaść 5-15cm! Możliwe utrudnienia na drogach (ograniczona widoczność, śliska nawierzchnia)!

W strefę opadów wbudowane będą chmury typu Cumulonimbus. To one będą odpowiadać na najsilniejsze opady. Nie da się wykluczyć, że zagrzmi (pojedyncze wyładowania atmosferyczne najbardziej prawdopodobne w krańcach południowych).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

aplikacja Disqus

comments powered by Disqus