

Konwekcja spodziewana jest praktycznie nad całym krajem. Najsłabsze warunki oraz najmniejszą szansę na burze będą mieli mieszkańcy krańców południowo-wschodnich oraz północno-zachodnich. Zjawiska burzowe i konwekcyjne związane będą z kilkoma dosyć słabymi frontami atmosferycznymi oddzielającymi wspominane już masy powietrza.
OBSZAR OBJĘTY 2. i 1. STOPNIEM:
W warunkach konwekcyjnych wynoszących CAPE 0-750J/kg, LI od 1*C do -4*C; DLS do 19m/s, LLS do 10m/s należy się spodziewać pojedynczych rozproszonych, na ogół nietrwałych, komórek opadowych oraz burzowych. Najsilniejsze ośrodki mogą łączyć się w układy wielokomórkowe lub przeradzać się w niewielkie superkomórki. Zaistniała kinematyka pozwala na wytworzenie się struktury MCS, jednak ciężko stwierdzić czy tak się stanie.
Burze nieść będą intensywne, punktowo ulewne opady deszczu (PW 33-38mm), wiatr w porywach do 80km/h oraz grad do 1cm średnicy.
Największa ilość komórek oraz najsilniejsze ośrodki prognozowane są w północnej, północno-wschodniej oraz południowo-zachodniej części kraju.
Chmury CB kierować się będą na wschód. Pojawią się już około południa i trwać będą do późnego wieczora. Wyjątkiem będzie Wybrzeże i Śląsk, gdzie burze występować będą przez całą noc.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz